Zapraszamy do naszej szkoły i na stronę naboru elektronicznego...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Policealna szkoła dla dorosłych

Solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe...

Nowe kwalifikacje, nowe możliwości, nowa praca, nowe inspiracje...

Stanowisko sieci - Cisco

Stanowisko sieci - Cisco

Cisco - szara eminencja Internetu...

...Temu podobne stwierdzenia można znaleźć w sieci i chyba coś w tym jest. Ceny urządzeń i rozwiązań, nawet tych "pełnoletnich" i dobrze sprawdzonych ;-) liczy się w kilo $, czyli na nasze w dziesiątkach tys.  zł.  W zamian, swoim klientom, firma zapewnia mocne wsparcie, serwis i bezpieczeństwo.
 W końcu Cisco nie celuje w rynek masowy, ale oferuje rozwiązania tam, gdzie niezawodność i bezpieczeństwo są najważniejsze, a koszty są mało znaczącym kryterium. Sprzęt tej klasy służy z pewnością doskonale w sieciach korporacyjnych, ważnych węzłach Internetu czy choćby NSA. Osobiście bardzo mi się podoba deklarowany czas pracy pomiędzy awariami - 34 lata ...po prostu szacun ;-)

 A teraz najważniejsze:  w końcu udało mi się obsadzić stojak 19'' - ładny, czarny, na kółeczkach. Teraz pięknie załadowany routerami, przełącznikami, balancerami,  itp. urządzeniami sieciowymi. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tej puli urządzeń Cisco. Normalnie cacko - zabawy z sieciami po szyję a nawet po uszy ;-).

  ...I już mi stojak pięknie mruga pędzącymi pakietami i szumi turbinkami chłodzenia, aż się czuje wiatr we włosach...

 Wyszło mi ciekawe i eleganckie stanowisko do ćwiczeń z sieciami komputerowymi - jest co robić i czym się bawić, a będzie jeszcze lepiej, jak tylko uda mi się zainstalować w RACK-u jakąś zgrabną macierz i serwery do kompletu ;-).

 Ktoś powie skąd na to wszystko brać? Otóż pojawiła się okazja, więc szkoda było nie skorzystać. Na szczęście nie musiałem wydać tych grubych tysięcy - zamknąłem się jak na razie w granicach tysiąca, a co ciekawe najdroższym elementem był stojak - solidna konstrukcja ;-).
 Sam sprzęt, bez wsparcia, czasami podniszczony, często uszkodzony da się nabyć znacznie taniej. Wystarczyło naprawić uszkodzenia, trochę poszperać po sieci, przeprowadzić kilka prób, uaktualnić (tu podziękowania dla uczynnego słuchacza naszego KKZ - Marcina Kabiesza za poświęcony czas) i już mamy z czym się zmagać, i możemy doskonalić praktyczne umiejętności...
 Tak naprawdę sam sprzęt choć wysokiej klasy nie stanowi największego kosztu. Droższe jest jego utrzymanie, wsparcie techniczne i serwis, oraz konfiguracja i bezpieczeństwo - one stanowią lwią część kosztów - stąd doświadczeni, obeznani z różnymi rozwiązaniami i sprzętem sieciowcy mają z czego żyć - wniosek jest prosty: warto się tego wszystkiego nauczyć...

 Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na zajęcia do CKZiU... 

 

Współpracujemy

Skontaktuj się z nami

Dyrekcja Centrum

42-200 Częstochowa
ul. Przechodnia 11/15
tel. +48 34 324 24 81, +48 34 324 32 20
fax: +48 34 324 17 06
email: sekretariat@ckziu.eu
elektroniczna skrzynka podawcza: ePUAP CKZiU